• ברוכים הבאים
  לאתר הקורסים שלנו!

 • קורסים בBO,SQL וDWH

  לקטלוג הקורסים המלא, הקישו כאן
 • חומרי לימוד מקוריים ובעברית

  אנו משקיעים משאבים רבים כדי שחומר הלימוד יהיה מובן ומעודכן

  כל חומרי הלימוד מפותחים על ידנו וכתובים בעברית
 • יחס אישי וסבלנות אין קץ

  אנו מסבירים את החומר בסבלנות ועונים על כל שאלה

  יש לנו סבלנות לכל אחד
 • מדריכים מנוסים

  אצלנו המדריכים מנוסים הן בנושאי הקורס והן בהדרכה
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • קורס הSQL המהפכני, המלמד SQL מההתחלה , לא רק את תחביר הפקודות אלא גם את כל הדינמיקות השונת המתרחשות בשפה.
  הקורס נלמד על מגוון בסיסי נתונים כדי לחקות את סביבת העבודה לאחר סיום הקורס.
  קראו עוד
 • בקורס זה אנו מלמדים כיצד לפתח דוחות באמצעות הWebintelligence. הקורס שם דגש על מספר נושאים, כגון הבאת נתונים מהDB באמצעות יצירת שאילתא, יצירה ועיצוב אובייקטים גרפים דוגמת, טבלה וגרף, ושימושיות למשל כדי לתזמן דוח. הקורס מלווה בתרגול רב, חלק נקודתי וחלק על ידי תרגילים מסכמים.
  קראו עוד
 • בקורס זה אנו נלמד כיצד לפתח דוחות באמצעות הWebintelligence של תוכנת Business Objects בגרסא 4.x . הקורס הוא קורס בן יום אחד למשתמשים אשר מכירים את הBO בגרסאות ישנות שלו, אשר שונות בצורה מהותית מגרסא 4. הקורס כרגיל מלווה בתרגול ובהרבה טיפים.
  קראו עוד
 • קורס ה Bo Designer Master הוא קורס ייחודי שפותח בארץ המקנה למשתמש מיומנויות מקצועיות בפיתוח עולמות תוכן באמצעות כלי הDesigner של Business Objects. קורס זה מדמה את סביבת העבודה של הDesigner וכן את המצבים והבעיות בהם נתקל בעבודתו. הקורס מועבר באמצעות סביבות של בסיסי נתונים "חיים" המכילים מודלים הקרובים מאד למודלים האמיתיים הנמצאים בפרויקטים. התלמיד בוחר את בסיס הנתונים שעליו רוצה לפתח את עולמות התוכן. (ישנן שתי אפשרויות: Sql Server או Oracle.)
  קראו עוד
 • למדתי מספר קורסים של אתר dwh.co.il בנושאי Business Objects. למרות שאני מנוסה מאד בתחום הBI למדתי דברים רבים ומעניינים שפתחו לי אפשרות לבצע דברים חדשים בעבודה היומיומית....
  קראו עוד
 • לאחר שמערכת הBO הוטמעה בארגון , החלטנו להרחיב את היריעה ולהכניס עוד משתמשים למעגל כותבי הדוחות. לצורך זה הזמנו קורסי Business Objects מאתר dwh.co.il. הקורסים של האתר היו מותאמים בדיוק למה שהיינו צריכים, המדריך הסביר בסבלנות....
  קראו עוד
 • dwh,אני חייב לכם תודה על הקורס שהעברתם לנו כאן בישראכרט - קורס מצויין ברמה גבוה, עם המון תכלס דרך תרגולים בה גם אנשי ה-BI המנוסים ביותר שלנו הצליחו ללמוד ולחדש...
  קראו עוד
 • DWH.CO.IL העבירו קורס Business Objects לקבוצת מנהלים ואנליסטים בביטוח ישיר ,הקורס הועבר בצורה מקצועית ויעילה ונגע בנקודות החשובות בעבודה היומיות....
  קראו עוד
 • במסגרת הטמעת מערכת הBusiness Objects בארגון , הזמנו קורס infoview באתר dwh.co.il....
  קראו עוד
 • הזמנו לבזק את אחת מהסדנאות BO Design למתקדמים. בהתחלה לא ידענו אם זה באמת מה שאנחנו צריכים, מאחר ויש לנו ניסיון רב בDesign בארגון....
  קראו עוד
 • פיתוח הקורסים

  אנו משקיעים שעות רבות בפיתוח הקורסים. בכל מחזור נלמד, אנו רושמים את הערות התלמיד תוך כדי הלימוד ומוציאים לאחר מכן גרסא משופרת. עם הזמן הקורסים הגיעו כבר לרמה שאנו מצפים, אך עדיין אנו משפרים אותם בכל הזדמנות. כמו כן, מיד כשישנם חידושים בתוכנה, אנו מעדכנים את הקורסים כדי לענות על חזית הטכנולוגיה.
 • תרגול

  גולת הכותרת של הקורסים היא התרגול. לצורך התרגול אנו משתמשים במודלים חיים שהבאנו מהשטח, כך שהתלמיד אמור לבצע את הקפיצה למים הקרים תוך כדי הקורס. לרוב התרגול מורכב משני חלקים: תרגול נקודתי לאחר סיום נושא וכן תרגול מסכם המשלב מספר נושאים נלמדים ביחד.

Default Context במקרה של שימוש במימדי היררכיה

טיפ בנושא Business Objects-כיצד נשתמש בDefault Context במקרה של שימוש במימדים בלבד (במקרה זה מתארים היררכיה ארגונית). 

 

כדי להסביר את המקרה, נתאר את  הסכמה  בצורה פשוטה:

 

הסכמה מכילה, 2 טבלאות Fact: Fact A, Fact B וכן שני מימדים משותפים: Dim A ,,Dim B. בנוסף ישנו מימד שלישי: Dim C המהווה טבלת קשר בין Dim A לDim B.

כמובן שנגדיר 3 Contexts:

Dim A<-Fact A<-Dim B

Dim A<-Fact B<-Dim B

Dim A<-Dim C <-Dim B

לצורך ההמחשה,ניצור 2 תיקיות של אובייקטים:

היררכיה

מכילה, Dimensions :אובייקט מdim a בשם dim_a_name, אובייקט מdim_b בשם dim_b_name.

מדדים

מכילה Measures: אובייקטים מטבלאות הFacts, sum_a,sum_b

הבעיה: אם ניקח אובייקטים ממחיצת היררכיה ואובייקט ממחיצת מדדים, הBO יגש לContexts הרלוונטי בהתאם למדד\ים הנבחר. אך במצב שבו ניקח אובייקטים ממחיצת היררכיה בלבד, הBO לא ידע באיזה context לבחור ולכן יפתח מסך הבחירה של הContext.

 השאלה היא כיצד נגרום לכך שברגע שיבחרו אובייקטים ממחיצת היררכיה בלבד, הBO ידע באופן אוטומטי לגשת לטבלת הקשר , Dim C ולכן לא יופיע מסך בחירת הContext.

הפתרון:

ניצור את הפתרון בשלבים:

ברור שאם ניצור אובייקט מטבלת הקשר, Dim_C ונשתמש בו יחד עם האובייקטים מתיקיית היררכיה, הבעיה תיפתר שכן הBO יעבור דרך Dim_C ולא יהיה צורך במסך בחירת הContext.

מאחר ואובייקט כזה אין לו משמעות עסקית משל עצמו, אין צורך ליצור אותו ונסתפק בפילטר הבנוי על שדה זה.

למשל Dim_C..field=1

המטרה היחידה של פילטר זה היא לגרום לכך שהBO יעבור דרך הContext של Dim C, לכן אנחנו צריכים לוודא שהוא לעולם לא יסנן רשומות מטבלת הDim_C.

לצורך זה נשתמש בטריק קטן ונוסיף לפילטר את הפרדיקט 1=1, כך שהפילטר המלא יהיה:

1=1 or dim_c.field=1.

ותמיד יחזיר True.

נוכל לגרום לכך שהפילטר יופעל אוטומטית כאשר המשתמש ייקח אובייקט כלשהו מתיקיית היררכיה וזאת באמצעות פיצ'ר חדש שהוצג בגרסא 3.

הפתרון שהצגנו הוא כמעט מושלם מאחר ואנו צריכים לדאוג שבמקרה ואנו משתמשים באובייקטים מתיקיית מדדים, מקרה שבו הContext יקבע לפי המדד שנבחר, הBO לא ייגש לטבלת הקשר Dim_C  אלא ייגש ישירות לטבלאות הFact.

לצורך זה, נשתמש בAggregate_Aware:

נרשום טבלת Incompatibility:

 (X מסמן Incompatible)

היררכיה

מדדים

אובייקטים\טבלאות

 

X

Dim_C

 

 

Dim A, Dim B

 

וכמובן שנגדיר אותה בAggregate Navigation

כעת, נשכלל את הפילטר מקודם:

1=1 or @aggregate_aware(dim_c.field, dim_a.field)=1

הערה: בחרנו בפילטר זה את dim_a.field, אך יכולנו באותה מידה לבחור ב dim_b.field. רצוי לבחור את אותה טבלה שמבחינה עסקית נשתמש בה תמיד או כמעט תמיד בהיררכיה.

לסיכום:

תוך שאנו זוכרים שהפילטר יופעל רק כשנשתמש באובייקטים מתיקיית "היררכיה", המשמעות של הפילטר במלים היא:

"כשאנו משתמשים באובייקטים מתיקיית "היררכיות", הכניסו את טבלת dim_c לתחביר הsql (רק כדי למנוע את מסך בחירת הContexts), אם נשתמש באובייקטים נוספים (במקרה זה "מדדים"), גרמו לטבלת dim_a להכנס לתחביר ה SQL במקום, דבר שלעצמו לא ישנה דבר מאחר שבכל מקרה בחרנו באובייקטים מ"היררכיה".

תנו לנו לייק לקבלת עדכונים שוטפים